Abdal Musa Anma Etkinliği 2024

Example HTML page

20 uluslar arası 41. Ulusal Abdal Musa anma etkinliği tarihi belli oldu. Tekke Köyü Abdal Musa Kültürünü araştırma ve yaşatma derneği tarafından etkinlik zamanı Haziran’ın 21-23 Haziran 2024 tarihleri arasında yapılacaktır.

Türkiye’nin önemli inanç önderlerinde olan Abdal Musa Antalya’nın Elmalı ilçesi Tekke Köyünde yaşamış ve burada dergahını kurarak inanç ve kültür yaşamına iz bırakan hizmetlerde bulunmuştur.

Hacı Bektaş-ı Veli dünyasını değişeceği zaman “Beni arayan Elmalı tekke köyüne gelsin” diye buyurmuştur. Abdal Musa Antalya’nın Elmalı ilçesi Tekke köyü civarında Hacı Bektaş-ı Veli’nin dünyasını değişmesinden sonra dünyaya gelmiştir.

Etkinlik Türkiye Cumhuriyeti Kültür Kültür bakanlığı, Antalya Büyük Şehir Belediyesi olmak üzere çok sayıda Alevi Bektaşi kurumu tarafından desteklenmektedir.

Etkinlik tüm yurttaşlarımıza açıktır. Sevgi ve dayanışmanın güzel örneklerinin sergileneceği etkinliğe Türkiye ve dünya yurttaşları davetlidir.

Etkinliğin inanç kültürünün sevgi ve kardeşliğe katkı sunmasını diliyoruz.

Abdal Musa kimdir?

Example HTML page

3Yorumlar

  • Ali dedi ki:

    Etkinliğe gelecek sanatçılar kimler

  • Cemhaber dedi ki:

    Etkinlikler herkese açıktır. İstanbul, Ankara, Adana, mersin gibi ilerde bulunan bazı cemevleri vasıtası ile katılabilirsiniz. Antalya içinden Elmalı ilçesine gelerek te tekke köyüne ulaşabilirsiniz.

  • Erol dedi ki:

    Etkinlik lere nasıl katılım sağlanılır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18Daha fazla mesaj var Etkinlik Kategori
Sizin için önerilen
keçeci baba - Ahi Mahmut Veli
Keçeci Baba Ahi Mahmut Veli Anma ve Kültür Etkinliği

Erbaa Keçeci Baba Ahi Mahmut Veli Anma ve Kültür etkinlikleri her yıl Ağustos ayının son...