Abdal Musa Anma Etkinliği 2022 tarihi açıklandı

Example HTML page

17 uluslar arası 38. Ulusal Abdal Musa anma etkinliği tarihi belli oldu. Tekke Köyü Abdal Musa Kültürünü araştırma ve yaşatma derneği tarafından etkinlik zamanı 24-25-26 Haziran 2022 olarak açıklandı.

Türkiye’nin önemli inanç önderlerinde olan Abdal Musa Antalya’nın Elmalı ilçesi Tekke Köyünde yaşamış ve burada dergahını kurarak inanç ve kültür yaşamına iz bırakan hizmetlerde bulunmuştur.

Hacı Bektaş-ı Veli dünyasını değişeceği zaman “Beni arayan Elamalı tekke köyüne gelsin” diye buyurmuştur. Abdal Musa Antalya’nın Elmalı ilçesi Tekke köyü civarında Hacı Bektaş-ı Veli’nin dünyasını değişmesinden sonra dünyaya gelmiştir.

Hacı Bektaş-ı Veli dergahından sonra ikinci dergah olan Abdal Musa dergahı sadece Türbe kısmı ile varlığını sürdürmektedir.

Etkinlik Türkiye Cumhuriyeti Kültür Kültür bakanlığı, Antalya Büyük Şehir Belediyesi, Elmalı belediyesi sponsorluğunda olmak üzere çok sayıda Alevi Bektaşi kurumu tarafından desteklenmektedir.

Etkinlik tüm yurttaşlarımıza açıktır. Sevgi ve dayanışmanın güzel örneklerinin sergileneceği etkinliğe Türkiye ve dünya yurttaşları davetlidir.

Etkinliğin inanç kültürünün sevgi ve kardeşliğe katkı sunmasını diliyoruz.

Abdal Musa kimdir?

Example HTML page

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18Daha fazla mesaj var Etkinlik Kategori
Sizin için önerilen
33. Pir Sultan Abdal Etkinliği

33. PİR SULTAN ABDAL ANMA ETKİNLİKLERİ TARİH : 25, 26 HAZİRAN 2022 YER : Yıldızeli...